PORADNICTWO DIETETYCZNE I ŻYWIENIOWE
Porady Dietetyka Poznań & Kościan

Głównym celem poradnictwa dietetycznego jest edukacja oraz motywacja w świadomej poprawie nawyków żywieniowych.
Jest warunkiem koniecznym do uzyskania trwałych w czasie efektów dietoterapii.

Co rozumiemy pod hasłem: poradnictwo dietetyczne?

Jest to zagadnienie często utożsamiane z jadłospisem żywieniowym, ewentualnie z wstępem do jego przygotowania. Czy to prawda? Nie do końca. Mimo, że wizyta u dietetyka często kończy się ułożeniem szczegółowego planu odżywiania mającego doprowadzić Cię do obranego celu, nie jest to jednak najważniejszy element terapii żywieniowej. Każde spotkanie powinno być "lekcją", podczas której krok po kroku uświadamiasz sobie popełniane błędy. Uzyskane porady żywieniowe uczą Cię jak sobie z nimi radzić w przyszłości.

Kto potrzebuje porady dietetyka?

Zauważasz ostatnio, że kolejny raz otwierasz lodówkę i nie masz pomysłu, co zjeść, więc sięgasz po to, co zwykle? Mało tego! Patrząc w lustro dostrzegasz, że ubrania nie tak leżą, czujesz Twój organizm coraz częściej ogarnia osłabienie? STOP - coś jest nie tak. Monotonia i rutyna mogą zaowocować niedoborami, których efekt zauważyłeś, dlatego porady dietetyka są właśnie dla Ciebie. Idąc do specjalisty, pragniesz, aby podzielił się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem - dietetyk, jako specjalista ds. żywienia zapewni Ci wsparcie merytoryczne oraz pozwoli zrozumieć przyczynę i skutki popełnionych, na co dzień błędów żywieniowych.

poradnictwo dietetyczne i żywieniowe

Kiedy się zgłosić po porady dietetyczne?

Musisz uświadomić sobie najważniejsze - jeżeli zauważasz, że Twój sposób odżywiania ma zły wpływ na Twoje funkcjonowanie, to nie ma, na co czekać. Niezależnie, jaka jest pora roku: wiosna, lato, jesień, czy zima, potrzebujesz tylko jednego - chęci, aby coś zmienić.

Co zyskasz dzięki poradnictwu dietetycznemu?

  • Przystępnie przedstawioną wiedzę, przez kompetentnego specjalistę.
  • Analizę dotychczasowego stanu odżywiania.
  • Indywidualne zalecenia i porady żywieniowe.
  • Wsparcie merytoryczne przed rozpoczęciem diety oraz w jej trakcie.
  • Motywację potrzebną do pracy nad swoimi nawykami żywieniowymi.

Gdzie możesz uzyskać porady dietetyka?

Zarówno Kościan, jak i Poznań są miejscami przyjęć naszego specjalisty, dlatego niezależnie od lokalizacji możliwe jest umówienie się w dogodnym dla Ciebie miejscu, aby uzyskać porady dietetyczne. W razie wątpliwości kontakt z mgr Darią Ratajczak rozwieje Twoje wątpliwości.

Potrzebujesz indywidualne porady dietetyczne? Umów się już dziś na konsultacje dietetyczne.