DIETETYK DZIECIĘCY
Poznań & Kościan

Dziecko to największy skarb dla każdego rodzica, dlatego chęć podarowania mu wszystkiego, co najlepsze towarzyszy niemal każdej decyzji zakupowej. Bogata oferta produktów spożywczych i wszechobecna reklama nieraz wzbudza w nas poczucie zagubienia, nie ułatwiając tym samym optymalnego doboru menu dla szybko rozwijającego się organizmu dziecka.

Dietetyk Dziecięcy Poznań & Kościan

Kim jest dietetyk dziecięcy?

Dietetyk dziecięcy analizuje dietę dziecka i rodziców pod kątem błędów żywieniowych oraz nieprawidłowości w dostarczaniu składników odżywczych i mineralnych potrzebnych rozwijającemu się organizmowi dziecka. Kluczową rolę dla skuteczności prowadzonych działań odgrywa rzetelna edukacja żywieniowa dziecka i rodziców.

Jaką dietę uszykuje dietetyk dla dzieci?

Wyróżniamy następujące rodzaje jadłospisów:

  • dieta dla dzieci z nadwagą
  • dieta dla dzieci z niedowagą
  • dieta dla dzieci z nietolerancją i alergią
  • dieta dla niejadka

Co rodzicom może zaoferować dietetyk dziecięcy?

  1. Pomoże dobrać odpowiednią dietę dopasowaną do indywidualnych potrzeb dziecka z uwzględnieniem wieku, wagi i stanu zdrowia pociechy oraz jego preferencji żywieniowych.
  2. Pokaże jak kreatywnie "przemycić" nowe posiłki i produkty do diety dziecka, które nie chce jeść lub żywi się monotonnie.
  3. Podpowie, na co zwracać uwagę podczas zakupów i jakich produktów unikać.
  4. Dopasuje przepisy do umiejętności kulinarnych opiekunów.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania to zapraszamy na konsultacje dietetyczne, podczas których odpowiedzi udzieli dietetyk dziecięcy - Daria Ratajczak.

Przyjmujemy w Poznaniu i Kościanie.