ODCHUDZANIE
Leczenie Otyłości i Nadwagi

Tempo życia jest bardzo duże. Niejednokrotnie zapominamy przez to, co jest dla nas najlepsze - zajadamy problemy, spożywamy posiłki w biegu, zjadamy cokolwiek. Nic dziwnego, że już, co drugi Polak ma problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Konsekwencją tego jest coraz większa ilość osób cierpiących na choroby dietozależne, takie jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca oraz wiele innych. Często nie potrafimy poradzić sobie sami, dlatego szukamy fachowej pomocy w leczeniu otyłości i nadwagi, które aby było naprawdę skuteczne musi być czymś więcej niż krótkim okresem stosowania diety.

Odchudzanie, jako narzędzie leczenia otyłości wymaga świadomej zmiany
złych nawyków żywieniowych - często głównej przyczyny powstawania problemu.

Jak określić czy mam nadwagę lub otyłość?

Dziś do szczegółowego określenia poziomu tłuszczu w organizmie używane są głównie analizatory składu ciała, które opierają swój pomiar na przepływie impulsu elektrycznego przez organizm. W naszej poradni dietetycznej przeprowadzana jest analiza składu ciała na certyfikowanym sprzęcie InBody 170, który pozwala wykonać pomiar masy ciała, tkanki tłuszczowej, określić ilość mięśni, wody, a także poziom otłuszczenia narządów wewnętrznych - tzw. otyłość ukryta (może dotyczyć osób o prawidłowej ogólnej masie ciała). Do przeprowadzenia tego badania jest niezbędna wizyta w gabinecie dietetycznym. Do wstępnego określenia nadwagi może posłużyć nam np. kalkulator BMI, widoczny poniżej.

Kalkulator BMI:

Podaj dane niezbedne do szybkiego wyliczenia BMI:
WZROST [cm]:

WAGA [kg]:

BMI - jeden ze wskaźników do oceny stanu odżywiania, posiłkując się nim należy pamiętać, że nie dla każdego jest precyzyjny, np. ćwiczący siłowo o rozbudowanej muskulaturze będą zaliczeni do osób otyłych, a posiadacze atletycznej sylwetki zakwalifikują się do grupy cierpiącej na niedożywienie.
LECZENIE OTYŁOŚCI I NADWAGI - Odchudzanie

Czy odchudzanie jest czymś skomplikowanym?

Czy mówi Ci coś sytuacja, w której stajesz na wadze i widzisz, że znów wskazówka stoi nie tam, gdzie chcesz? Przybył kolejny dodatkowy kilogram i... nie jest to pierwszy raz? Problem z zaakceptowaniem siebie we własnej skórze i zbyt małe ubrania skutkują często, pierwszymi próbami ustabilizowania wagi. Niektórym się to udaje, jednak przeważającą liczbę osób dotyka efekt jo-jo i samonapędzająca się spirala nadwagi. Spowodowane jest to stosowaniem tzw. "diet cud”, które są często deficytowe w substancje odżywcze – witaminy i sole mineralne oraz również niezbędne w codziennym funkcjonowaniu węglowodany, białka i tłuszcze. Współpracując z odpowiednio wykwalifikowanym specjalistą masz gwarancję, że otrzymasz indywidualnie dopasowaną dietę oraz fachową opiekę żywieniową w całym okresie leczenia nadwagi i otyłości.

Dietetyk, jako specjalista ds. żywienia nie tylko przygotowuje i bilansuje dietę, lecz także motywuje i wspiera w drodze do obranego celu.
Jest nieodłączną częścią złożonego procesu, na który składa się skuteczne odchudzanie - pomaga zwalczyć złe nawyki żywieniowe,
pozbyć się podjadania, ustabilizować masę ciała i tym samym trwale poprawić sylwetkę.

Czy odchudzanie z dietetykiem jest drogie?

Idąc na pierwszą wizytę w poradni, wiele osób nie do końca wie, czego może się spodziewać. Zdrowy sposób odżywiania ma coraz więcej zwolenników, jednak cały czas żyjemy w świecie stereotypu, gdzie kojarzy się ono z czymś, co musi być drogie, czasochłonne lub co najmniej niesmaczne. W rzeczywistości prawda jest zupełnie inna – zakupy możemy zrobić w zwykłych sklepach, a posiłki i tak musimy codziennie przyrządzić. Różnicą jest głównie to, że zaczynamy kupować produkty dokładnie przemyślane i pełnowartościowe, a wszystko to dzięki stopniowemu zdobywaniu nowych nawyków żywieniowych na podstawie zaleceń i sugestii otrzymanych w poradni dietetycznej.

Początek odchudzania zawsze budzi wiele pytań, dlatego warto rozwiać wątpliwości umawiając się na konsultacje dietetyczne.

Daria Ratajczak - nasza specjalistka pomoże Ci osiągnąć fantastyczną figurę bez szkody dla Twojego zdrowia!