Jak wygląda pierwsza wizyta u Dietetyka?

Konsultacja dietetyczna w naszej poradni ma formę przyjaznej rozmowy i trwa około 45 minut. Czas ten poświęcimy na bliższe zapoznanie się ze sobą. Przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad medyczno-żywieniowy, żeby zdobyć potrzebne informacje o Twoim sposobie żywienia i stanie zdrowia.

wizyta u dietetyka

Wywiad żywieniowy - Czego dotyczą pytania?

Pytania, które Ci zadam będą dotyczyły między innymi: trybu życia, aktywności fizycznej czy lubianych i nielubianych przez Ciebie produktów. Ponieważ Twoja dieta ma być dla Ciebie przyjemna, szczegółowy wywiad pozwoli mi na dopasowanie układanego jadłospisu i wskazówek żywieniowych indywidualnie do Twojej osoby.

Czy wizyta u dietetyka to tylko wywiad żywieniowy?

Nie, Na pierwszej wizycie przeprowadzona zostane analiza składu ciała - pomiaru dokonamy medycznym analizatorem składu firmy InBody lub Tanita.

Dokonamy również oceny Twojego sposobu żywienia i przyzwyczajeń z nim związanych.

Jak długo muszę czekać na gotową dietę?

Po zebraniu potrzebnych informacji ustalam optymalną dla Ciebie dietę, której jednak nie otrzymasz na pierwszym spotkaniu. Żeby dostosować zebrane informacje i je zoptymalizować potrzebuję kilku dni. Dietę wysyłam drogą mailową lub umawiamy się na drugą wizytę, która jest oczywiście bezpłatna. Omawiamy na niej wspólnie dietę i wskazówki, odpowiem także na Twoje pytania.

Jeżeli istnieje taka potrzeba ustalamy dalszy plan spotkań. Wizyty kontrolne mogą odbywać się w systemie tygodniowym lub co dwa tygodnie, w dalszym czasie trwania terapii nawet raz w miesiącu.

Przygotowanie do wizyty – PODSUMOWANIE:

Warto wcześniej przygotować się do spotkania ze mną :
  1. Jeżeli stosujesz jakieś leki – zapisz ich nazwy i dawki
  2. Na pierwszej wizycie są pomocne także aktualne wyniki badań lekarskich (3-6 mc.)
    (Pomogą one w ułożeniu indywidualnych zaleceń dietetycznych i jadłospisu)
  3. Ponadto postaraj się przypomnieć sobie co spożywałeś w dniu poprzedzającym wizytę

Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości dotyczące wizyty, to zachęcam do kontaktu z naszą specjalistką i konsultacje dietetyczne

Przejrzyj również zakres naszych usług oraz cennik.